Student-Athlete Services

 

Home Athletic Events & Student-Athlete Services Programs

JANUARY 2014

4 - Men's Basketball vs. Otterbein- 3pm
11 - Women's Basketball vs. Marietta - 3pm
15 - Women's Basketball vs. John Carroll - 7:30pm
18 - Swimming and Diving vs. Ohio Northern - 1pm, Senior Day
18 - Men's Basketball vs. Muskingum - 3pm
21 - Wrestling vs. Heidelberg - 7:30pm
22 - Men's Basketball vs. Heidelberg - 7:30pm
24 - Indoor Track & Field BW Mid-January Meet - 5pm
25 - Women's Basketball vs. Capital - 3pm
29 - Men's Basketball vs. Ohio Northern - 7:30pm

FEBRUARY 2014

1 - Women's Basketball vs. Otterbein - 3pm
4 - Wrestling vs. Muskingum - 7:30pm
5 - Men's Basketball vs. Mount Union - 7:30pm
8 - Wrestling's 28th Annual John Summa Invitational - 10am
8 - Women's Basketball vs. Wilmington - 3pm
9 - All Student-Athlete Speaker -  details forthcoming
11 - Wrestling vs. Ohio Northern - 7:30pm
12 - Men's Basketball vs. John Carroll - 7:30pm
14 - Indoor Track & Field BW Mid-February Meet - 5pm
15 - Men's Basketball vs. Marietta - 3pm
19 - Women's Basketball vs. Heidelberg - 7:30pm
20 - Student-Athlete & Faculty Academic Recognition Luncheon - Noon
21 - Indoor Track & Field Greater Cleveland Championships - 5pm
22 - Women's Basketball vs. Muskingum - 3pm

MARCH 2014

1 - Women's Lacrosse vs. Lourdes - 1pm
2 - Men's Lacrosse vs. Alfred St - 1pm
5 - Women's Lacrosse vs. Ursuline - 7:30pm
10 - Men's Lacrosse vs. Olivet - 4pm
18 - Softball vs. Oberlin (doubleheader) - 3:30pm and 5:30pm
19 - Men's Lacrosse vs. Bethany - 7:30pm
21 - Women's Lacrosse vs. St. Vincent - 7:30pm
22 - Baseball vs. Heidelberg (doubleheader) - 1pm and 4pm
22 - Men's Tennis vs. Capital - 1pm
23 - Baseball vs. Pitt-Bradford (doubleheader) - 1pm and 4pm
26 - Women's Lacrosse vs. Franciscan - 7:30pm
28 - Women's Lacrosse vs. Hilbert - 7:30pm
29 - Softball vs. Marietta (doubleheader) - 1pm and 3pm
29 - Women's Tennis vs. Marietta - 1pm
30 - Men's Lacrosse vs. La Roche - 1pm
31 - Baseball vs. Hiram - 4pm

APRIL 2014

2 - Baseball vs. Case Western - 4pm
2 - Women's Lacrosse vs. Hiram - 7:30pm
4 - Softball vs. Geneva (doubleheader) - 3:30pm and 5:30pm
4 - Women's Lacrosse vs. Wooster - 7:30pm
5 - Baseball vs. Otterbein (doubleheader) - 1pm and 4pm
5 - Men's Tennis vs. Otterbein - 1pm
8 - Women's Tennis vs. John Carroll - 3:30pm
9 - Softball vs. John Carroll (doubleheader) - 3pm and 5pm
12 - Baseball vs. Wilmington (doubleheader) - 1pm and 4pm
12 - Women's Lacrosse vs. Wilmington - 7pm
13 - Student-Athlete Advisory Committee Awards (SAACAs) - 8:30pm
15 - Softball vs. Ohio Northern (doubleheader) - 3pm and 5pm
16 - Women's Tennis vs. Ohio Northern - 3:30pm
16 - Men's Lacrosse vs. Otterbein - 7:30pm
18 - Men's Tennis vs. Mount Union - 1pm
22 - Softball vs. Case Western (doubleheader) - 3:30pm and 5:30pm
23 - Baseball vs. Denison - 4pm
23 - Women's Tennis vs. Ohio Wesleyan - 4pm
23 - Women's Lacrosse vs. Mount Union - 7:30pm
26 - Softball vs. Muskingum (doubleheader) - 1pm and 3:30pm
26 - Men's Lacrosse vs. Capital - 8pm
28 - Student-Athlete Awards Ceremony - 9pm

MAY 2014

2 - Baseball vs. Capital (doubleheader) - 1pm and 4pm
 

This page continues to be updated throughout the year - so please check back often for new dates and events!

Share |